Zapraszamy na niezwykle osadzony w stylistyce bluesowej, kojący i zarazem energetyzujący koncert dla Rodzin z Dziećmi w wieku do około 6 roku życia. Pojawią się muzycy, którzy współpracują z Fundacją Kreatywnej Edukacji w ramach projektów Muzopolis czy Manufaktura Umiejętności realizując wyzwania i edukacyjne, a także koncertowe i wydawnicze. W programie standardy bluesowe w najlepszym wydaniu: gitarowo, perkusyjno – wokalnym. W przerwach bezcenne animacje na bazie różnorodnego materiału melodyczno-rytmicznego, o bogatej zawartości tonalności oraz metrów.
 
Nasi muzycy:
 
 

Sławomir Szudrowicz – gitarzysta, kompozytor oraz animator przedsięwzięć kulturalnych. W muzyce porusza się na dość szerokim stylistycznie obszarze, począwszy od eksperymentalnej muzyki rockowej, surf rockowej, muzyki z elementami jazzu, bluesa i funku, brzmień elektronicznych, muzyki abstrakcyjnej, a na poezji śpiewanej skończywszy. Absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego na wydziale Pedagogiki i Psychologi, oraz Studium Muzyki Jazzowej i Estradowej przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie gitary. Współtworzył zespoły muzyczne: Something Like Elvis, Electric Blues Mutants,  Potty Umbrella, Szreder And The Ghost Riders. Odbył setki koncertów w kraju i zagranicą. 

 

Joanna Glubiak: magister perkusji jazzowej, którą ukończyła w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem dr hab. Piotra Biskupskiego. Uczyła się także u Cezarego Konrada, Janusza Stefańskiego, Michała Bryndala i Rafała Gorzyckiego. Ponadto ma na swoim koncie udział w wielu warsztatach m.in. Chojazz, Puławy Jazz Workshop i Urbanator days. Na tych ostatnich została laureatką stypendium Michała Urbaniaka. Muzyk w projektach z rejonów rocka, bluesa, piosenki aktorskiej, jazzu. Założycielka kobiecego zespołu JAKIM Cudem, z którym eksperymentuje łącząc kujawską ludowiznę z elektroniką.

 
Paweł Tomaszewski – Gitarzysta, bandżysta i pedagog. Absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Bydgoszczy w klasie gitary i Akademii Bydgoskiej (obecnie UKW) na kierunku wychowanie muzyczne. Jako muzyk związany z wieloma wykonawcami i zespołami, głównie bydgoskimi. Nauczyciel gry na gitarze z 20-letnim doświadczeniem.
 
Jolanta Gawryłkiewicz – wokal i prowadzenie
 
Data: 24.02.2018, godz. 11.00
 
Miejsce: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury,  Pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
 
Bilety: dorośli 20 zł, dzieci 10 zł