Jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, absolwentką Wydziału Historii na Akademii Bydgoskiej – ze specjalizacją nauczycielską i historią kultury materialnej. W 2004 roku za pomysł na pracę doktorską otrzymałam stypendium tygodnika „POLITYKA”. Od wielu lat pracuję również jako wykładowca akademicki, jestem autorką licznych publikacji naukowych o historii Bydgoszczy i jej mieszkańców w okresie międzywojennym oraz wojennym.

By lepiej rozumieć dzieci, z którymi pracuję, ukończyłam studia podyplomowe na kierunku „Wspomaganie rozwoju i edukacja uczniów z autyzmem z elementami integracji sensorycznej”, skończyłam również kurs terapii ręki.
W Perpetuum jestem nauczycielem historii, WOS-u, wychowawcą oraz terapeutą ręki. Na lekcjach historii staram się pokazać dzieciom, jak kiedyś żyli ludzie, jak się ubierali, co jedli. Nie interesuje mnie wykuwanie dat na pamięć,
ale zainteresowanie tym, co było kiedyś. Pokazanie dzieciom, że historia może być ciekawa, zajmująca, że nasze dzisiejsze „tu i teraz” jest nierozerwalnie związane z tym, co było kiedyś.

Prywatnie jestem mamą wiecznie roześmianego Igora, z którym uwielbiam spędzać czas, a ponieważ cała nasza rodzina kocha zwierzęta, mieszkamy z cudownym kotem i szalonym psem. Lubię czytać książki, oglądać filmy, jeździć
na bliższe i dalsze wycieczki.