Dominika Stacewicz

NAUCZYCIEL WSPOMAGAJĄCY - PSYCHOLOG

 

Jestem psychologiem i seksuologiem klinicznym. Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Swoje kwalifikacje z zakresu seksuologii klinicznej uzupełniam na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a także jestem w trakcie Psychodynamicznego Studium Psychoterapii i Socjoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (KCP) z siedzibą w Bydgoszczy. Ukończyłam również 3-modułowy kurs terapii dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu w teorii i praktyce metodą zachowań niewerbalnych. Wciąż poszerzam swoje kwalifikacje i kompetencje poprzez udział w licznych szkoleniach, stażach, konferencjach i sympozjach.

W Fundacji Kreatywnej Edukacji pracuję jako psycholog oraz nauczyciel wspomagający. Moim głównym zajęciem jest bieżące wsparcie osób ze spektrum autyzmu, a także osób z licznymi dysfunkcjami i trudnościami społecznymi, emocjonalnymi, ADHD itp. Równie istotną kwestią jest dla mnie dostrzeganie uczniów i pomoc tym, którzy mają niezwykły potencjał intelektualny, ale z różnych powodów nie mogą w pełni rozwijać swoich umiejętności, a na co dzień są zazwyczaj pomijane i traktowane jako osoby dobrze funkcjonujące. Nieodłącznym elementem mojej pracy, jest również wsparcie rodziców, którzy odgrywają kluczową rolę na wszystkich etapach rozwoju dziecka. Każdego dnia staram się łączyć obowiązki z pasją, a trudne sytuacje traktuję jak wyzwanie i motywację do wyznaczania sobie kolejnych celów zawodowych. Jako psycholog stawiam na relację, poczucie zaufania i holistyczne podejście do problemu.

Na co dzień bardzo lubię sport i jestem osobą aktywną. Uwielbiam bieganie, wyprawy rowerowe, długie wędrówki po górach oraz poznawanie odległych zakątków świata. Cenię sobie dobre relacje z innymi, odpoczynek w ciszy oraz bliskość natury. Osobiście uważam się za osobę dobrze zorganizowaną, empatyczną, ciekawą świata i ludzi, a także kierującą się w życiu przekonaniem, że należy szukać rozwiązań, a nie problemów.

Strona wykorzystuje pliki cookies.