Dominika Żylińska

NAUCZYCIEL WSPOMAGAJĄCY - PSYCHOLOG

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych z zakresu oligofrenopedagogiki. Posiadam również przygotowanie pedagogiczne i tytuł Trenera Treningu Umiejętności Społecznych I i II stopnia. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując jako opiekun i psycholog w żłobku i klubie dziecięcym. Odbyłam staże i praktyki psychologiczne w przedszkolu dla dzieci z autyzmem oraz w szkole podstawowej. Zajmowałam się też organizacją czasu wolnego młodzieży, organizując półkolonie tematyczne i uczestnicząc w obozach letnich. Prócz udziału w szkoleniach i kursach, staram się czerpać wiedzę, obserwując pracę doświadczonych kolegów.

Praca z dziećmi w różnym wieku nie jest mi obca, a obecnie podjęte wyzwanie zawodowe pozwala na dalsze poszerzanie horyzontów. Pracuję jako psycholog i nauczyciel wspomagający w Niepublicznej Szkole Podstawowej Perpetuum Mobile w Bydgoszczy. Swoich podopiecznych staram się zarażać pozytywnym nastawieniem do życia i wspomagać ich w kreatywnym poszukiwaniu rozwiązań trudnych sytuacji. Cenię sobie możliwość indywidualnego kontaktu z uczniami, który daje ta Szkoła. Pozwala on na dostrzeganie unikatowości i niepowtarzalności każdego dziecka, co wzmacnia efekty wspólnej pracy. Codzienny kontakt z młodzieżą daje mi dużo satysfakcji i motywacji do dalszego rozwoju.

Prywatnie lubię spędzać czas aktywnie, na łonie natury. Często jeżdżę na rowerze, biegam i spaceruję. Chętnie też czytam książki kryminalne i gotuję dla moich najbliższych.

Strona wykorzystuje pliki cookies.