Piotr Szweda

NAUCZYCIEL GEOGRAFII i EDB, WYCHOWAWCA

Jestem absolwentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Studiowałem pedagogikę o specjalności edukacja dla bezpieczeństwa i nauczania historii oraz edukacja dla bezpieczeństwa. Tak, jestem magistrem. Kontynuowałem swoją naukę na studiach podyplomowych. Zdobyłem uprawnienia nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Podjąłem również decyzję o zdobyciu upragnionego wykształcenia geograficznego (studia podyplomowe). W przyszłości chciałbym rozwijać swoje kompetencje pedagogiczne, by skuteczniej wlewać oleju do głów naszych pociech.

Studia to okres wolontariatu. Wstąpiłem w szeregi Akademickiego Centrum Wolontariatu UKW. Po roku zostałem jego koordynatorem. Działałem również w Fundacji Dr Klaun. Współpracowałem z organizacjami pozarządowymi z Bydgoszczy oraz UNESCO, Monarem czy Fundacją Wiosna. Fundacja Kreatywnej Edukacji to kolejny krok naprzód, który pozwala mi realizować swoje pasje i dzielić się nimi z innymi. Zdobyte doświadczenie oraz umiejętności wykorzystuję na lekcjach historii, geografii czy EDB.

Moje zainteresowania obejmują obszar wiedzy związany z przedmiotami, których uczę. Może to wydawać się dziwne, ale bardzo zajmują mnie kamienie (powinno mówić się skały!). Uwielbiam czytać książki. Jednak jestem wybredny. Głównie zajmuje mnie klasyka. Troszkę gram na gitarze i śpiewam, lecz lepiej o tym nie mówić. Czasami wychodzę na długi spacer i robię zdjęcia. Uważam, że kilka nawet można uznać za ładne. Aby trenować mózg, od czasu do czasu żongluję i manipuluję różnymi przedmiotami kuglarskimi. Jednak dzieciom najbardziej się podoba, gdy przebieram się w kolorowy strój, zakładam czerwony nochal i zarażam otoczenie śmiechem.

Strona wykorzystuje pliki cookies.