Radosław Chylmański

NAUCZYCIEL RELIGII

Jestem katechetą. Tytuł magistra uzyskałem na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie – sekcja Jana Chrzciciela, chociaż większą część studiów odbywałem na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Przez pierwsze lata mojej przygody z nauczaniem religii miałem okazję pracować w szkole średniej oraz kilku szkołach podstawowych dzięki czemu zdobyłem spore doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Obecnie obok nauczania w Perpetuum od kilku lat uczę religii w jednej z bydgoskich podstawówek o profilu sportowym.

Jestem osobą posiadającą szeroki wachlarz zainteresowań; od astrofizyki i historii poprzez psychologię, filozofię, literaturę, massmedia i współczesne technologie aż po sport, motoryzację i turystykę w różnych odmianach. Pomaga mi to bardzo w prowadzeniu dialogu z uczniami, a właśnie na rozmowę i dyskusję przede wszystkim stawiam podczas lekcji.

Szczególne miejsce w moim życiu zajmuje muzyka. Jestem gitarzystą, ale gram również na instrumentach klawiszowych i „co nieco” na kilku innych. Miałem okazję brać udział  – jako instrumentalista w różnorodnych projektach muzycznych, mam na koncie udział w nagraniach studyjnych, m. in. dwóch płyt z Kolędami i Pastorałkami łabiszyńskiej Scholi św. Mikołaja. Byłem uczestnikiem warsztatów Gospel oraz śpiewałem w Bydgoskim Chórze Gospel.

Jeśli chodzi o tematykę religijną to interesują mnie przede wszystkim tematy związane z Pismem Świętym, modlitwą wstawienniczą, historia pierwszych chrześcijan i początków Kościoła a także tematyka współczesnych ruchów religijnych, szczególnie tych związanych z rodziną.

Jestem szczęśliwym mężem i tatą dwóch synów: Ksawerego i Pawła z którymi lubimy wspólnie spędzać czas, podróżować i grać w planszówki. Należymy też do Związku Rodzin, Międzynarodowego Apostolskiego Ruchu Szensztackiego, gdzie rozwijamy naszą duchowość i wzrastamy we wzajemnych relacjach.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.