Sławomir Krajewski

NAUCZYCIEL INFORMATYKI I MATEMATYKI, EDUKATOR TIK

Jestem absolwentem Technikum Elektronicznego w Bydgoszczy. Ukończyłem studia wyższe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na kierunku matematyka, specjalność nauczycielska, gdzie uzyskałem również uprawnienia do nauczania informatyki. Przez wiele lat związany byłem z Domem Kultury „Modraczek”, gdzie najpierw w ramach Akademii @-seniora UPC, a następnie projektu systemowego Latarnicy Polski Cyfrowej prowadziłem warsztaty i spotkania z zakresu rozwijania kompetencji cyfrowych dla seniorów. Niedawno ukończyłem również studia podyplomowe na kierunku Nauczanie Fizyki.

Aktualnie pracuję jako nauczyciel matematyki oraz informatyki w Szkole Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach oraz zajmuję się prowadzeniem szkoleń, wykładów, spotkań edukacyjnych i warsztatów z zakresu szeroko rozumianego rozwijania kompetencji cyfrowych, zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli. Współpracuję również z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, gdzie wraz z seniorami staramy się okiełznać świat technologii.

W naszej szkole zajmuję się głównie nauczaniem matematyki, czasami informatyki. Staram się też w wolnych chwilach wspierać współpracowników swoją wiedzą z zakresu nowych technologii, czego efektem było dużo szybsze niż w innych szkołach przejście na edukację zdalną w oparciu o platformę Teams. Myślę, że to naprawdę nasz wspólny duży sukces.

Prywatnie lubię spędzać czas z rodziną, oglądać filmy i jeździć na rowerze. Uwielbiam niespodziewane wycieczki w mało znane i niedoceniane miejsca. Ulubione miasto poza rodzinną Bydgoszczą to Gdynia, do której zawsze wracam z wielkim sentymentem. Poza Polską bardzo cenię Szwecję, która urzekła mnie swoim spokojem i nieskażoną przyrodą. Lubię klocki Lego, które uważam, że mają świetny wpływ na całościowy rozwój człowieka, oraz starą technologię, w szczególności elektronikę okresu PRL-u.

Strona wykorzystuje pliki cookies.