Edukacja dorosłych

Zapraszamy na kursy gordonowskie “Improwizuję, czyli audiuję I i II stopnia dla osób kierujących edukacją muzyczną  na etapie audiacji wstępnej oraz audiacji właściwej”, realizowane w 2021 roku  przez PTEEG, FKE  oraz innych organizacji, w ramach projektu: Polski Instytut Pedagogiki Edwina Eliasa Gordona

Seminaria Gordonowskie organizowane przez Fundację Kreatywnej Edukacji z Partnerami.

Celem projektu jest propagowanie Teorii uczenia się muzyki autorstwa E. E. Gordona, która pozwala profesjonalnie i efektywnie kierować edukacją muzyczną małego dziecka, by mogło twórczo posługiwać się językiem muzyki. Chcemy wychować przyszłych obywateli, aby potrafili korzystać z regionalnego, polskiego i międzynarodowego dorobku kulturowego.

Warsztaty

W ramach warsztatów wpisujących się w Polski Instytut Pedagogiki Edwina E. Gordona realizujemy działania oparte na teorii uczenia się muzyki opracowanej przez Gordona. Szczególnie ważną dla nas dziedziną pedagogiki jest niedyrektywne podejście do dziecka/ucznia. Ponadto opracowaliśmy i wdrażamy własny, kompleksowy program oddziałujący wszechstronnie na osoby zaangażowane w funkcjonowanie placówek edukacyjnych Fundacji Kreatywnej Edukacji.