Liceum Perpetuum Mobile

Liceum Perpetuum Mobile w Bydgoszczy

UWAGA: wszystkie placówki Fundacji Kreatywnej Edukacji zostają przeniesione od 1 września 2022 na Mińską 15 w Bydgoszczy!

 

Liceum Perpetuum ma być placówką, gdzie ćwiczymy samorządność, dlatego współtworzą je zarówno sami zainteresowani czyli młodzież, na równi z ich nauczycielami i rodzicami. Poprzez demokratyczne rozwiązania angażujemy całą społeczność w holistyczne funkcjonowanie placówki: stosujemy ocenianie kształtujące, razem podejmujemy kluczowe decyzje odnośnie do szkoły oraz każdej klasy, rozmawiamy o potrzebach i wspólnie decydujemy o zajęciach realizowanych poza klasą szkolną; wycieczkach, projektach wolunarystycznych czy tych przyczyniających się do promocji; czy pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych dla placówki.
 
  • Edukacja odbywać się będzie blokowo; .
  • Korzystając z lokalizacji placówki, tuż obok lasów i kanału bydgoskiego chcemy zaproponować uczniom spędzanie czasu w plenerze oraz aktywności sportowe pozwalające eksplorować okolice.
  • Rozwijamy młodego człowieka holistycznie. Znajdziecie u nas odpowiedź na Wasze pasje muzyczne, artystyczne, filmowe, fotograficzne, stolarskie… i te które się jeszcze pojawią. Podążamy za Wami, za Waszymi zainteresowaniami oraz za światem i rzeczywistością, która nas otacza.
  • Edukacja polega na fizycznym eksplorowaniu architektury, miast, przyrody a nie na oglądaniu artefaktów na ekranie. 
  • Mając wiedzę i świadomość na temat skutków które dla roczników 2006-2011 zostawiła pandemia i przymusowa izolacja, stawiamy na maksymalne uspołecznianie młodzieży.
REKRUTACJA TRWA! ZADZWOŃ +48 531-102-886