Manufaktura Umiejętności- informacje dla rodziców

instrumenty

Placówka wpisana do ewidencji placówek, w których dokonują się cuda: powstają instrumenty gliniane, podczas eksperymentów przyrodniczych oszukujemy nasze zmysły, na liczydle japońskim – sorobanie – liczymy szybciej od komputera… Jednym słowem tworzenie wciąga! Paleta zajęć jest zależna od potrzeb, pasji osób, które do nas docierają z ciekawą ofertą oraz odbiorców, którzy mają sprecyzowane potrzeby.

Chcemy być umysłami renesansowymi, z szerokim wachlarzem umiejętności. Czerpiemy z obcowania ze sztuką, rzemiosłem, ale także ze wspaniałymi ludźmi.

 

Zapraszamy

Codziennie odbywają się zajęcia muzyczne – indywidualne i grupowe z zakresu nauki gry na instrumentach wg teorii uczenia się muzyki prof. Edwina E. Gordona. Zajęcia prowadzone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz osób dorosłych. Naszym założeniem jest rozwinąć osobę muzycznie, rozbudzić jej potencjał i przekazać jak największy słownik muzyczny. Instrument jest jedynie przedłużeniem naszego ciała, więc aby dobrze na nim grać, niezbędna jest odpowiednia asymilacja umiejętności muzycznych w zakresie śpiewu, oddechu i koordynacji ciała. W procesie uczenia się naszym jest, by instrumentaliści w głównej mierze wypowiadali się muzycznie za pomocą instrumentu, czyli improwizowali.

Uczniowie podczas nauki wykonywania prac manualnych - szlifujący drewno

 

Zapraszamy na zajęcia naszych pedagogów. Ich sylwetki znajdziecie w zakładce Zespół

 • fortepian (nauczyciel – Sara Kosętka)
 • skrzypce (nauczyciel – Natan Kosętka)
 • gitara (nauczyciel – Paweł Tomaszewski)
 • śpiew (nauczyciel – Jolanta Gawryłkiewicz)
 • perkusja (nauczyciel – Jakub Waszczuk)

 

Zajęcia plastyczne:

 • ceramika, historia kultury (nauczyciel – Anna Mackiewicz-Chojnacka)
 • projektowanie i szycie (nauczyciel – Monika Smaga z mężem)
 • plastyk (nauczyciel – Dorota Dzięcioł)

 

Zajęcia taneczne:

 • taniec współczesny (nauczyciel – Dorota Dzięcioł)

 

Zajęcia językowe:

 • język angielski
 • język włoski

 

Warsztaty historyczne, kulinarne, plastyczne, ogrodnicze i jakie tylko nam przyjdzie do głowy stworzyć – realizujemy całym Zespołem, w różnorodnych miejscach w Bydgoszczy i nie tylko, przez cały rok. Szczegóły w Aktualnościach

Dzieci uczący się gry na perkusji na naszych zajęciach

W projektach Manufaktury składanych do Urzędu Miasta w Bydgoszczy realizujemy także koncerty, o których przeczytacie na fanpage’u..

 

Corocznie realizujemy projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy – Manufaktura Umiejętności, w którym realizujemy zajęcia muzyczne (dla Rodzin z małymi dziećmi oraz indywidualne dla starszych dzieci), a także koncerty gordonowskie w przestrzeni miejskiej oraz zamieszczamy nasze produkcje na kanale youtube.

 
Nasze dotychczasowe dzieła:

– Kot w butach

 

– Czerwony kapturek

 

– Śpiewać każdy może

 

 

Szczegóły i zaproszenia na Facebooku oraz w Aktualnościach.

Pozostałe informacje: