Koncert 27.05. o 10.0 – Pałac Ostromecko

Uwaga! Nie śpimy – tym razem koncert zaczynamy (wyjątkowo:-) o 10.00.
27 maja 2023, sobota, godz. 10.00 / Pałac Nowy w Ostromecku, udział: 30 zł za osobę
Rezerwacja:
recepcja@palaceostromecko.pl
Muzopolis i Happy Jazz
Nasze koncerty to wyjątkowy czas przeznaczony na budowanie więzi emocjonalnych rodzic–dziecko. Koncerty gordonowskie zakładają współtworzenie muzycznej zabawy zarówno przez muzyków, jak i publiczność. Podczas koncertu liczą się śpiew, ruch, koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa oraz improwizacja.
Muzycy improwizują, wchodzą w interakcję z dziećmi, podążając za nimi, dlatego każdy koncert jest niepowtarzalny. W swobodnej atmosferze słuchamy, tańczymy, śpiewamy, bawimy się melodią i rytmem.
Nasz majowy koncert poświęcony będzie muzyce jazzowej z Nowego Orleanu. Publiczności zaproponujemy wspólne improwizacje wokół pełnych radości i wirtuozerii tematów ze szlagierów muzyki jazzowej początków lat 20. i 30.
Jak zwykle zagrają najlepsi muzycy z kręgów bydgoskich i nie tylko. Pokusimy się również o własne, inspirowane muzyką z przedmieść Harlemu, kompozycje wykonywane wokalnie i wokalno-instrumentalnie.
Wystąpią: M. Gawryłkiewicz – tp/J. Gawryłkiewicz – v/R. Bartoszewicz ty/M. Olesiński – bj, A. Lawrenz d.
Organizator: Fundacja Kreatywnej Edukacji
Koncert dofinansowany przez Miasto Bydgoszcz
Koncert oparty jest na teorii uczenia się muzyki Edwarda Eliasa Gordona – amerykańskiego pedagoga i jazzmana. W programie znajdą się utwory wokalne i instrumentalne w różnych stylach, tonacjach i skalach, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi. Co daje udział w koncercie? Uwrażliwia najmłodszych na piękno muzyki, rozwija intelektualnie, emocjonalnie i społecznie poprzez muzykę, ruch i kontakt z rówieśnikami, buduje więź emocjonalną i rozwija kreatywność.

Strona wykorzystuje pliki cookies.