Koncert gordonowski w afrykańskich rytmach

Zapraszamy Rodziny z dziećmi (wiek do mniej więcej:-) 6 lat) do udziału w koncercie muzyki improwizowanej w rytmach gorącej Afryki.

Koncerty gordonowskie propagowane przez Fundację Kreatywnej Edukacji oraz Polskie Towarzystwo Edwina Eliasa Gordona to wyjątkowe miejsce na komunikowanie się językiem muzyki. Inspirujemy się całym bogactwem różnorodnych kultur. Tym razem pojawią się klimaty arcyrytmicznej Afryki, przede wszystkim z regionów zachodnich: kuku, zaouli/asiko kassa czy djole. Tak wypróbowane rytmy i melodie zapadają głęboko w chłonne umysły małych słuchaczy. Do współtworzenia i improwizowania zapraszają muzycy Fundacji Kreatywnej Edukacji oraz członkowie zespołu MORIBAYA (www.moribaya.pl).

W koncercie udział biorą:

Miłosz Gawryłkiewicz –  śpiew, animacja
Jolanta Gawryłkiewicz – śpiew, animacja

oraz uczestnicy kursu gordonowskiego dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka,

a także zespół MORIBAYA w składzie:

NOUMASSA DEMBELE  – balafon, ngoni, kora, wokal

PAUL GROCOTT – djembe, balafon, dundun

ANIKA KAMIŃSKA – djembe, taniec

Publiczność włącza się w koncert tańcząc, śpiewając i rytmizując. Energetyczne rytmy porywają do korowodu całe Rodziny. Muzycy: instrumentaliści i wokaliści improwizują, prowadząc dialog instrumentalny, a także wokalny.

DATA: 14.07.2019 (niedziela), godz. 10.00

MIEJSCE: Studio znajduje się na 3 piętrze w budynku Twarda 42, 3 min.od stacji metra RONDO ONZ, lub 7 min. od DWORCA CENTRALNEGO

INWESTYCJA: dorośli 20 zł, dzieci 10 zł. Płatność na miejscu, jedynie gotówką

REZERWACJA: sms +48602466347; jgawrylkiewicz@gmail.com. Prosimy o podanie nazwiska oraz ilości dorosłych i dzieci.

W ramach działalności edukacyjnej oraz kulturalnej Fundacja Kreatywnej Edukacji propaguje teorię uczenia się muzyki profesora Edwina Eliasa Gordona – jednego z największych edukatorów, psychologów muzyki oraz muzyków – jazzmanów. Obecnie prowadzimy nabór na kursy sierpniowe (tygodniowe) z audiacji wokalnej – również dla osób specjalizujących się w nurcie gospel, a także z audiacji instrumentalnej -naszym wykładowcą jest Marilyn Lowe z USA (nauka gry na fortepianie). Finalizujemy 2 warszwskie kursy dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka. Więcej o kursach na stronie FKE.

Strona wykorzystuje pliki cookies.