KURSY GORDONOWSKIE w roku 2021/2022

 

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w Kursach Gordonowskich organizowanych przez Fundację Kreatywnej Edukacji i Polski Instytut Pedagogiki E.E. Gordona.

Wszelkie informacje znajdziecie Państwo w biuletynie:

biuletyn_2022

„Teoria uczenia się muzyki prof. E.E. Gordona skierowana jest do każdego, niezależnie od wieku i umiejętności, jednak sam prof. Gordon odkrył, że najlepsze efekty osiąga, ucząc najmłodsze dzieci. Uczniowie i studenci szkół muzycznych wydawali się zablokowani przed wyrażaniem szczerości, wstydzili się spontaniczności, braku kontroli nad swoim głosem i ciałem. W efekcie, gdy mieli coś zaimprowizować, wycofywali się. Co innego dzieci – one
zaczynały się kołysać do melodii, wydawały dźwięki w sposób naturalny, bez skrępowania tym, że ktoś je ocenia i na nie patrzy. »Obserwując dzieci, dostrzegałem, jak one zaczynają się uczyć« – mówił prof. Gordon. »W jaki sposób uczymy dzieci mówienia? One uczą się mówienia jak zabawy i uczenie muzyki powinno być takie samo« – dodawał Pierluigi Petrobelli, muzykolog i propagator teorii Gordona”.

Fragment artykułu Iwony Przybyły: „Opowiem Ci o Gordonie”.

 

Podczas kursów uczymy przede wszystkim umiejętności, w tym: koordynacji oddechowo-ruchowo-głosowej w aspekcie labanowskim, improwizacji muzycznej, wykorzystania w praktyce teorii uczenia się muzyki w ramach zajęć umuzykalniających, zaadaptowania teorii do potrzeb dzieci z zaburzeniami komunikacyjnymi.

Zapisy: www.fundacjakreatuwnejedukacji.org zakładka kursy gordonowskie.

Strona wykorzystuje pliki cookies.