Zapraszamy na koncert gordonowski dla Dziadków i Rodziców z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie muzyka folkowa i tradycyjna przekomponowana na jazzową nutę. W projekcie biorą udział muzycy – najlepsi w Polsce instrumentaliści, a także kilkunastoosobowy chór wokalistów, którzy biorą udział w kursie “Improwizuję, czyli audiuję” kierowania edukacją muzyczną małego dziecka.

Zaprosiliśmy do udziału następujących muzyków:

Miłosz Gawryłkiewicz – trąbka, prowadzenie

Jolanta Gawryłkiewicz – śpiew, animacja

Piotr Mania – instr. klawiszowy

Paweł Mazurczak – kontrabas

Paweł Dobrowolski– perkusja

Formuła koncertu gordonowskiego (inspirowanego teorią uczenia się muzyki prof. E.E. Gordona) polega na przenikaniu muzyki skomponowanej, a granej przez kompozytorów z tą improwizowaną, współtworzoną przez publiczność. Żonglujemy sferą rytmiczną oraz tonalną, działaniami ruchowymi i statycznymi. Do widowiska włączamy scenografię stającą się źródłem inspiracji dla ciała, głosu, a także instrumentów. W przedsięwzięciu biorą udział muzycy wokaliści i instrumentaliści. Zapraszamy do współpracy osoby, które są świadome kształtowania edukacji muzycznej w grupie międzypokoleniowej. Każdy, zarówno uczestnik, jak i muzyk są więc współtwórcą muzycznego spektaklu i nie ma tu żadnej bariery wiekowej, muzycy i tancerze odbierają impulsy od niemowląt i małych dzieci, a także pozostałych członków widowni. Fenomen tego koncertu to język muzyki, którym posługują się wszyscy obecni na sali. Operując językiem muzyki uczestnicy koncertu budują relacje, nawiązują kontakt zarówno z publicznością, jak i muzykami. Muzycy dzięki temu, że grają/śpiewają muzykę improwizowaną mogą nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością oraz ze sobą nawzajem. Budowane utwory zaczynają się tematem i dryfują poprzez wypowiedzi poszczególnych muzyków: każda wypowiedź wynika z innej.

Organizator: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Centrum Animacji Międzypokoleniowej

Kiedy: 14 czerwca 2018, godz. 11.00

Miejsce: Centrum Animacji Międzypokoleniowej, Nowolipie 25B, Warszawa

Bilety: 0 zł