Zapraszamy na koncert gordonowski dla Rodzin z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie pastorałki i kolędy polskie od okresu baroku grane na oryginalnych, barokowych instrumentach. Ponadto wykorzystamy kompozycje autorskie praktyków gordonowskich, śpiewanki i rytmiczanki z literatury muzycznej polskiej i zagranicznej.

Występują:
Natalia Tyrańska – skrzypce
Michał Juszczak – viola da gamba
Magdalena Sikorska – flet traverso, flet prosty
Jolanta Gawryłkiewicz – śpiew, prowadzenie
Adrianna Rychwalska – śpiew, animacje
i inni

Zaprosiliśmy także muzyków gordonowskich, którzy animować będą publiczność do dialogu motywów, improwizacji oraz ruchu w pulsie muzycznym.

Zapraszamy serdecznie do wyjątkowo gościnnego Domu Polskiego Bydgoszczy.

Ponadto informujemy, że od lutego 2019 rozpoczynamy nowy, trzymiesięczny kurs umuzykalniający dla dzieci w wieku do 3 roku życia oraz 3-5 lat. Szczegóły po koncercie oraz pod numerem tel. 602466347

Formuła koncertu gordonowskiego (inspirowanego teorią uczenia się muzyki prof. E.E. Gordona) polega na przenikaniu muzyki skomponowanej, a granej przez kompozytorów z tą improwizowaną, współtworzoną przez publiczność. Żonglujemy sferą rytmiczną oraz tonalną, działaniami ruchowymi i statycznymi. Do widowiska włączamy scenografię stającą się źródłem inspiracji dla ciała, głosu, a także instrumentów. W przedsięwzięciu biorą udział muzycy wokaliści i instrumentaliści. Zapraszamy do współpracy osoby, które są świadome kształtowania edukacji muzycznej w grupie międzypokoleniowej. Każdy, zarówno uczestnik, jak i muzyk są więc współtwórcą muzycznego spektaklu i nie ma tu żadnej bariery wiekowej, muzycy i tancerze odbierają impulsy od niemowląt i małych dzieci, a także pozostałych członków widowni. Fenomen tego koncertu to język muzyki, którym posługują się wszyscy obecni na sali. Operując językiem muzyki uczestnicy koncertu budują relacje, nawiązują kontakt zarówno z publicznością, jak i muzykami. Muzycy dzięki temu, że grają/śpiewają muzykę improwizowaną mogą nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością oraz ze sobą nawzajem. Budowane utwory zaczynają się tematem i dryfują poprzez wypowiedzi poszczególnych muzyków: każda wypowiedź wynika z innej.

Organizator: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Dom Polski

Kiedy: 9 grudnia 2018, godz. 11.00.

Miejsce: Dom Polski, ul. Grodzka 1, Bydgoszcz

Bilety tylko gotówką, 10min przed koncertem: 20 zł/osoba dorosła, 10 zł dziecko

Rezerwacja obowiązkowa: proszę o wysłanie nazwiska z ilością osób na sms Jolanta Gawryłkiewicz +48602466347, jgawrylkiewicz@gmail.com