Zapraszamy na koncert gordonowski dla Rodzin z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie muzyka wyjątkowo zgranego Boys Bandu z Bydgoszczy, Berlina i nie tylko – Illigal Boys. Ponadto wykorzystamy kompozycje autorskie praktyków gordonowskich, śpiewanki i rytmiczanki z literatury muzycznej polskiej i zagranicznej.

Zaprosiliśmy także muzyków gordonowskich, którzy animować będą publiczność do dialogu motywów, improwizacji oraz ruchu w pulsie muzycznym.

Zapraszamy serdecznie do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Ponadto informujemy, że równolegle (od 18.09.2018) rozpoczynamy akcję umuzykalniania dzieci w 2 grupach wiekowych 0-3 16.30 i 3-5 17.30. Czekamy na Was przy Chopina 28 w Bydgoszczy

Formuła koncertu gordonowskiego (inspirowanego teorią uczenia się muzyki prof. E.E. Gordona) polega na przenikaniu muzyki skomponowanej, a granej przez kompozytorów z tą improwizowaną, współtworzoną przez publiczność. Żonglujemy sferą rytmiczną oraz tonalną, działaniami ruchowymi i statycznymi. Do widowiska włączamy scenografię stającą się źródłem inspiracji dla ciała, głosu, a także instrumentów. W przedsięwzięciu biorą udział muzycy wokaliści i instrumentaliści. Zapraszamy do współpracy osoby, które są świadome kształtowania edukacji muzycznej w grupie międzypokoleniowej. Każdy, zarówno uczestnik, jak i muzyk są więc współtwórcą muzycznego spektaklu i nie ma tu żadnej bariery wiekowej, muzycy i tancerze odbierają impulsy od niemowląt i małych dzieci, a także pozostałych członków widowni. Fenomen tego koncertu to język muzyki, którym posługują się wszyscy obecni na sali. Operując językiem muzyki uczestnicy koncertu budują relacje, nawiązują kontakt zarówno z publicznością, jak i muzykami. Muzycy dzięki temu, że grają/śpiewają muzykę improwizowaną mogą nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością oraz ze sobą nawzajem. Budowane utwory zaczynają się tematem i dryfują poprzez wypowiedzi poszczególnych muzyków: każda wypowiedź wynika z innej.

Organizator: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury

Kiedy: 29 września 2018, godz. 11.00. UWAGA: na godz. 11.00 bilety wysprzedane. Zapraszamy o 12.15

Miejsce: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK Plac Kościeleckich 6 w Bydgoszczy

Bilety tylko gotówką, 10min przed koncertem: 20 zł/osoba dorosła, 10 zł dziecko

Rezerwacja obowiązkowa: proszę o wysłanie nazwiska z ilością osób na sms Adrianna Rychwalska 721694296 lub mail adusia_8802@o2.pl.