Nowy cykl koncertów gordonowskich w Górze Kalwaria

muzyczka dla smyczka - koncerty gordonowskie
Koncerty gordonowskie dla. Rodzin z Małymi Dziećmi

 

Nowy cykl koncertów gordonowskich dla Rodzin z małymi dziećmi, już od 5 lutego 2023 – w Ośrodku Kultury Góra Kalwaria. Szalona muzyka i tańce z Nowego Orleanu. Bawimy się rodzinnie, międzypokoleniowa z dziećmi. Jeśli przygotujecie stroje z epoki – genialnie. Uczymy się fokstrota, charlestona, Lindy hop, swingu. Profesor Edwin Elias Gordon – twórca teorii uczenia się muzyki oraz Rudolf Laban – autor koncepcji improwizacji ruchu będzie z nas dumny. Kolejne koncerty zupełnie do siebie niepodobne:-). Pomysłodawcy serii koncertów: Jolanta i Miłosz @Gawryłkiewicz. Partner przedsięwzięcia: Fundacja Kreatywnej Edukacji

Zapraszamy na koncerty gordonowskie „Muzyczka dla Smyczka”.
To wyjątkowy czas przeznaczony na budowanie więzi emocjonalnych rodzic-dziecko. Koncerty gordonowskie zakładają współtworzenie muzycznej zabawy zarówno przez muzyków jak i publiczność. Podczas koncertu liczy się śpiew, ruch, koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa oraz improwizacja. Muzycy improwizują, wchodzą w interakcję z dziećmi, podążając za nimi, dlatego każdy koncert jest niepowtarzalny. W swobodnej atmosferze słuchamy, tańczymy, śpiewamy, bawimy się melodią i rytmem.
Każdy koncert, to inna tematyka i różne instrumenty tak, żeby dzieci od samego początku mogły doświadczać różnych brzmień instrumentów i przechodzić przez wiele muzycznych światów.
Utwory dobierane są w różnych skalach modalnych oraz w różnych rytmach. A w koncertach uczestniczą muzycy najwyższej klasy, współpracujący z najbardziej znanymi artystami w Polsce.
Koncert oparty jest na teorii uczenia się muzyki Edwarda Eliasa Gordona – amerykańskiego pedagoga i jazzmana. W programie znajdą się utwory wokalne i instrumentalne w różnych stylach, tonacjach i skalach, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi.
Co daje udział w koncercie?
* uwrażliwia najmłodszych na piękno muzyki.
* rozwija intelektualnie, emocjonalnie i społecznie poprzez muzykę, ruch i kontakt z rówieśnikami.
* buduje więź emocjonalną i rozwija kreatywność.
Pomysłodawcą i koordynator formy koncertów Jolanta Gawryłkiewicz i Miłosz Gawryłkiewicz, Fundacja Kreatywnej Edukacji
Bilety 19 zł dostępne od 23 stycznia w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies.