Niepubliczne Przedszkole Perpetuum Mobile Fundacji Kreatywnej Edukacji

Przedszkole jest kontynuacją wypracowanych metod i form przyjętych w punkcie przedszkolnym Uniwersytet Dziecięcy Fundacji Kreatywnej Edukacji. Punkt przedszkolny został przeniesiony w sierpniu 2015 i przekształcony w Niepubliczne Przedszkole Perpetuum Mobile 1 września 2015.

Nasze przedszkolaki:
  • Bawią się i są szczęśliwe. Mogą być w grupie wraz ze swoim rodzeństwem;
  • Uczą się gry na różnych instrumentach;
  • Tworzą piękne prace, rzeźbią w glinie;
  • Korzystają z wielkiego ogrodu, w którym rosną drzewka owocowe;
  • Codziennie spacerują i zwiedzają okolicę;
  • Współtworzą koncerty, spektakle dla mieszkańców;
  • Aktywnie uczą się języków;
  • Pieką, gotują, zaprawiają, sieją i sadzą;
  • Uczą się pomagać innym i opiekować młodszymi, a także czerpać od starszych;
  • Współtworzą nasze przedszkole wraz ze swoimi rodzicami.

TWÓRCZE MIEJSCE DLA NAJMŁODSZYCH

Nasze przedszkole to miejsce twórczego rozwoju najmłodszych. Naszym celem  jest współtworzenie wraz z rodzicami przedszkola, w którym w naturalny sposób dzieci rozwijają swoją chęć poznawania świata i nauki. Na co dzień uczestniczymy w życiu miasta poprzez liczne wędrówki, a rodziców zapraszamy do organizowania zajęć, współudziału w wydarzeniach przedszkola czy urozmaicania programu przedszkolnego.

ROZWÓJ PRZEZ AKTYWNOŚĆ

Dzięki specjalistom w zakresie teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona, codziennym aktywnościom w przedszkolu towarzyszy muzyka, co pozytywnie wpływa na rozwój dzieci na wielu płaszczyznach. Każdego dnia odbywają się zajęcia muzyczne tzw. korowód muzyczny, podczas którego dzieci uczą się piosenek, tańców i wierszyków. Dzieci poznają również instrumenty, między innymi pianino, skrzypce i wiolonczelę. Zajęcia z gry na instrumentach odbywają się raz w tygodniu. Dzięki nim dzieci poznają dźwięki poszczególnych instrumentów poprzez muzyczną zabawę. Wychowankowie i absolwenci przedszkola posiadają muzyczną bazę, która jest doskonałym wprowadzeniem do uczenia się muzyki na dalszych etapach edukacji. Nie ograniczamy się do edukacji muzycznej: rozwijamy pasje i rozszerzamy wiedzę naszych maluchów poprzez eksperymenty, matematyczne łamigłówki i efektywne uczenie czytania i pisania wg metody profesor Jagody Cieszyńskiej.

RODZINNA ATMOSFERA

Wspólnie staramy się budować rodzinną, pełną zaufania i miłości atmosferę. Słuchamy siebie nawzajem, swoich potrzeb, pragnień i marzeń. Uczymy się pomagać innym i mówić o swoich kłopotach, ale i radościach. Dzięki małej grupce przedszkolnej znamy swoje słabe i mocne strony, a także mamy możliwość podejścia do dziecka w sposób indywidualny. Tak jak w rodzinie – młodsze dzieci uczą się od starszych, a starsze rozwijają swoją troskliwość, wrażliwość oraz empatię.

Dla grupy przedszkolnej oferujemy zajęcia multidyscyplinarne, prowadzone przez:

• Karolinę Danielewicz – nauczyciel wspomagający, logopeda
  • Karolinę Królak  – wychowawca przedszkolny, animator
  • Justyna Pietrzak – wychowawca przedszkolny, prowadząca zajęcia umuzykalniające oraz waldorfskie korowody
  • Miłosz Gawryłkiewicz – nauczyciel zajęć umuzykalniających, trębacz
  • Agata Cyganik – psycholog
  • Alessio Pardo – nauczyciel włoskiego, barokowych i współczesnych instrumentów strunowych szarpanych
  • Craig Hendry – nauczyciel angielskiego
  • Sara Kosętka – nauczyciel fortepianu
  • Jakub Waszczuk – nauczyciel perkusji
  • Paweł Tomaszewski – nauczyciel gitary
  • Krzysztof Urtnowski – nauczyciel gimnastyki
  • Anna Mackiewicz-Chojnacka – nauczyciel plastyki, rzeźby

Przedszkole – Informacje

Przedszkole zapewnia opiekę dla grupy maksymalnie 23 osobowej w wieku od 2,5 – 7 lat pod nadzorem 2 wychowawców przedszkolnych z odpowiednimi kwalifikacjami. Staramy się nie wychodzić na powietrze jedynie wtedy, gdy okropnie pada, wieje bardzo silny wiatr lub jest siarczysty mróz. Codziennie wędrujemy po parkach, zielonych skwerach, Wyspie Młyńskiej, bydgoskich placach zabaw oraz instytucjach kultury. Uczymy się w ten sposób topografii naszego pięknego miasta, poznajemy przedstawicieli różnych zawodów, odwiedzamy wystawy, chodzimy do opery, jak również poznajemy zasady ruchu drogowego.

Zapraszamy do oglądania Galerii, gdzie publikujemy zdjęcia z naszych eskapad.

Polecamy zapoznanie się z poradnikiem dla dzieci przedszkolnych:

poradnik_dla_rodzicow_przedszkole_2020:21_wer1-kopia

Dokumenty dla zainteresowanych posłaniem dziecka do Przedszkola Perpetuum Mobile oraz Dziennego Opiekuna wysyłane są mailem.

Dane kontaktowe:

Niepubliczne Przedszkole Perpetuum Mobile Fundacji Kreatywnej Edukacji