Poniżej publikujemy reminiscencje z Międzynarodowych Seminariów Gordonowskich organizowanych przez Fundację Kreatywnej Edukacji z Partnerami. Dla osób zainteresowanych uczeniem się teorii  profesora Edwina Eliasa Gordona polecamy również zakładki: teoria uczenia się muzyki E.E. Gordona, niedyrektywnikursy gordonowskie.
  • Międzynarodowe Seminarium Gordonowskie: Język muzyki dla osób (nie tylko) ze świata autyzmu w Lublinie 15-17 kwietnia 2016 r. Czytaj więcej

 

  • Seminarium gordonowskie: Grupowa nauka gry na instrumentach: Warszawa, 30 kwietnia – 2 maja 2015 Czytaj więcej

 

  •  Seminarium gordonowskie: Uczenie się gry na instrumentach. Fortepian. Akademia Muzyczna, Wrocław, 1-2 maja 2014 rok. Czytaj więcej

 

  • Międzynarodowe Seminarium Gordonowskie: Improwizacja muzyczna w każdej podstawówce i gimnazjum! Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego z projektu: Improwizacja muzyczna w każdej podstawówce i gimnazjum, Akademia Sztuki w Szczecinie 2011:

   • Międzynarodowe Seminarium Gordonowskie w Filharmonii Łódzkiej z 2010 roku. Międzynarodowe Seminarium Gordonowskie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerzy projektu: Instytut Camoes i Ambasada Portugalii w Polsce. Patronat medialny: Wychowanie Muzyczne w Szkole,  portal Qlturka, Polskie Centrum Informacji Muzycznej. Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego. Film zamieszczono na portalu youtube w 3 odsłonach:


  • Europejskie Seminarium Gordonowskie, które odbyło się w dniach 21-23 maja 2009 w Bydgoszczy. Polecamy materiał z płyty DVD dokumentującej w/w Seminarium – doskonały materiał dydaktyczny – możecie czerpać inspiracje od praktyków europejskich.