Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« All Wydarzenia

Koncerty gordonowskie muzyki współczesnej Michała Dobrzyńskiego Gdańsk

17 marca @ 10:30 am - 11:30 am

koncert muzyki współczesnej
Zapraszamy na wyjątkowy Koncert gordonowski muzyki współczesnej dla Rodzin z Dziećmi, prezentujący kompozycje Michała Dobrzyńskiego. Są wyjątkowe, bo doceniają je nawet najmłodsi melomani.
Michał Dobrzyński skomponował muzykę do pionierskiego polskiego spektaklu dla niemowląt i małych dzieci „Mleko”, który można zobaczyć w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Ponadto jest stypendystą Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Zdobywaca wielu nagród konkursów kompozytorskich. Inne utwory to: Operetka w trzech aktach (według Gombrowicza) na solistów i orkiestrę (2009); Divertimento na klarnet i kwartet smyczkowy (2008); Elegia II na skrzypce i elektronikę (2008); Pentagram na fortepian (2006); Elegia na skrzypce solo (2006); Orlikowe Pląsy na skrzypce i orkiestrę symfoniczną (2006).
W 2019 r. na zamówienie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej dokonał instrumentacji na orkiestrę Halki „wileńskiej” Moniuszki (zachowanej do dziś jedynie w wyciągu fortepianowym). W czerwcu 2019 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się jej premiera pod dyr. Łukasza Borowicza w reż. Agnieszki Glińskiej. Halkę w opracowaniu Dobrzyńskiego włączono także do repertuaru Opery i Filharmonii Podlaskiej. W marcu 2018 w Wiedniu na zaproszenie prof. Theodora Kanitzera została prawykonana kompozycja Dobrzyńskiego przez legendarnego skrzypka – prof. Edwarda Zienkowskiego i pianistkę Natalię Rehling w ramach cyklu koncertowego Internationale Chopin-Gesellschaft in Wien. W listopadzie 2019 r. „Moving frames” Dobrzyńskiego był utworem obowiązkowym dla wszystkich uczestników przesłuchań półfinałowych XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. IJ. Paderewskiego (tym samym w ciągu zaledwie 3 miesięcy znalazł się w repertuarze ok. 50 pianistów z całego świata).
Michał Dobrzyński prowadzi klasę kompozycji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wybrane utwory kompozytora znajdują się w katalogu PWM.
Więcej inspiracji muzycznych znajdziecie na stronie: michaldobrzynski.com
Fragmenty wokalne, jak również choreografię nawiązującą do labanowskiego teatru improwizowanego tańca przygotuje i zaprezentuje Zespół Fundacji Kreatywnej Edukacji.
Kiedy: 17 marca 2024 roku, godz. 10.30.
Gdzie: Nadbałtyckie Centrum Kultury
Cena biletów: Cena promocyjna do 10.03.2024 – 20 zł dziecko (w każdym wieku), 20 zł dorosły. Od 11.03.2024 cena jedna 30 zł/dziecko/dorosły
Organizatorzy: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Nadbałtyckie Centrum Kultury
Wydarzenie wpisuje się realizację projektu Polski Instytut Pedagogiki Edwina Eliasa Gordona
FUNDACJA KREATYWNEJ EDUKACJI
Fundacja prowadzi działalność koncertową, edukacyjną, szkoleniową i wydawniczą, a także strażniczą i promującą formy partycypacji społecznej. Jest członkiem Lokalnej Grupy Działania “Dwie Rzeki”, Sieci NGO oraz Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
wszystkie wydarzenia organizatora
ORGANIZATOR WYDARZENIA I SPRZEDAWCA BILETÓW
Fundacja Kreatywnej Edukacji
Forma prawna: przedsiębiorca
Adres siedziby: Kordeckiego 16/1 Bydgoszcz, Polska
Adres e-mail: jgawrylkiewicz@gmail.com
Telefon: +48602466347

Miejsce wydarzenia

Ratusz staromiejski, ul. Korzenna 33/35 Gdańsk