• This event has passed.

Mini Opera w ramach koncertów gordonowskich Ostromecko 14.04.2024

14 kwietnia @ 12:00 pm - 1:00 pm

Wojciech Dyngosz - Cyrulik
W kwietniu zapraszamy Rodziny z małymi dziećmi (do ok. 9 roku życia) na MINI-OPERĘ.
Jest to nowatorska forma wprowadzania najmłodszych dzieci w zagadnienia sztuki operowej. Pomysłodawcą mini – opery jest p. Mirosława Gawryłkiewicz (założycielka Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona). Muzyka adresowana do młodego słuchacza dostosowana jest do możliwości percepcyjnich i psychicznych dzieci. Libretto Mini-oper oparte jest na znanych dzieciom utworach literackich , często też bywa pisane dla potrzeb danego spektaklu. Cechą charakterystyczną przedstawień jest całkowita jawność organizacyjna. Komponowanie elementów scenografii i charakteryzacja aktorów – śpiewaków odbywa się na scenie podczas spektaklu. Widz ma wrażenie że nie tylko jest odbiorcą ale i współtwórcą akcji scenicznej. Te doświadczenia wyzwalają w nim naturalną potrzebę późniejszej działalności muzycznej.
Mini – opery gwarantują doskonałą zabawę i edukację.
W zabawowej formie oraz radosnej atmosferze przekazywane są dzieciom podstawowe treści i pojęcia muzyczne.
Zapraszamy tłumnie na bajkę o zaskakującym finale i oczywiście z morałem.
Kiedy: 14.04.2024 godz. 12.00
Organizatorzy: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Bydgoszczy
FUNDACJA KREATYWNEJ EDUKACJI
Fundacja prowadzi działalność koncertową, edukacyjną, szkoleniową i wydawniczą, a także strażniczą i promującą formy partycypacji społecznej. Jest członkiem Lokalnej Grupy Działania “Dwie Rzeki”, Sieci NGO oraz Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Date:
Time: