Przedszkole – informacje dla rodziców

UWAGA: wszystkie placówki Fundacji Kreatywnej Edukacji zostają przeniesione od 1 września 2022 na Mińską 15 w Bydgoszczy!

Drodzy rodzice!

Przedszkole jest kontynuacją wypracowanych metod i form przyjętych w punkcie przedszkolnym Uniwersytet Dziecięcy Fundacji Kreatywnej Edukacji.

Punkt przedszkolny został przeniesiony w sierpniu 2015 i przekształcony w Niepubliczne Przedszkole Perpetuum Mobile 1 września 2015.

Nasze przedszkolaki:

• Bawią się i są szczęśliwe. Mogą być w grupie wraz ze swoim rodzeństwem;
  • Uczą się gry na różnych instrumentach;
  • Tworzą piękne prace, rzeźbią w glinie;
  • Korzystają z wielkiego ogrodu, w którym rosną drzewka owocowe;
  • Codziennie spacerują i zwiedzają okolicę;
  • Współtworzą koncerty, spektakle dla mieszkańców;
  • Aktywnie uczą się języków;
  • Pieką, gotują, zaprawiają, sieją i sadzą;
  • Uczą się pomagać innym i opiekować młodszymi, a także czerpać od starszych;
  • Współtworzą nasze przedszkole wraz ze swoimi rodzicami.

Nauka dzieci gry na trąbce.

TWÓRCZE MIEJSCE DLA NAJMŁODSZYCH

Nasze przedszkole to miejsce twórczego rozwoju najmłodszych. Naszym celem  jest współtworzenie wraz z rodzicami przedszkola, w którym w naturalny sposób dzieci rozwijają swoją chęć poznawania świata i nauki. Na co dzień uczestniczymy w życiu miasta poprzez liczne wędrówki, a rodziców zapraszamy do organizowania zajęć, współudziału w wydarzeniach przedszkola czy urozmaicania programu przedszkolnego.

ROZWÓJ PRZEZ AKTYWNOŚĆ

Dzięki specjalistom w zakresie teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona, codziennym aktywnościom w przedszkolu towarzyszy muzyka, co pozytywnie wpływa na rozwój dzieci na wielu płaszczyznach. Każdego dnia odbywają się zajęcia muzyczne tzw. korowód muzyczny, podczas którego dzieci uczą się piosenek, tańców i wierszyków. Dzieci poznają również instrumenty, między innymi pianino, skrzypce i wiolonczelę. Zajęcia z gry na instrumentach odbywają się raz w tygodniu. Dzięki nim dzieci poznają dźwięki poszczególnych instrumentów poprzez muzyczną zabawę. Wychowankowie i absolwenci przedszkola posiadają muzyczną bazę, która jest doskonałym wprowadzeniem do uczenia się muzyki na dalszych etapach edukacji. Nie ograniczamy się do edukacji muzycznej: rozwijamy pasje i rozszerzamy wiedzę naszych maluchów poprzez eksperymenty, matematyczne łamigłówki i efektywne uczenie czytania i pisania wg metody profesor Jagody Cieszyńskiej.

Zabawa naszych przedszkolaków w gry edukacyjne.

RODZINNA ATMOSFERA

Wspólnie staramy się budować rodzinną, pełną zaufania i miłości atmosferę. Słuchamy siebie nawzajem, swoich potrzeb, pragnień i marzeń. Uczymy się pomagać innym i mówić o swoich kłopotach, ale i radościach. Dzięki małej grupce przedszkolnej znamy swoje słabe i mocne strony, a także mamy możliwość podejścia do dziecka w sposób indywidualny. Tak jak w rodzinie – młodsze dzieci uczą się od starszych, a starsze rozwijają swoją troskliwość, wrażliwość oraz empatię.

Dzieci spędzające czas w rodzinnej atmosferze.

Dla grupy przedszkolnej oferujemy zajęcia multidyscyplinarne. Współpracują z nami

• Karolina Danielewicz – wychowawca przedszkolny, logopeda
  • Joanna Wojciechowska – wychowawca przedszkolny
  • Sandra Kościelska – wychowawca przedszkolny
  • Miłosz Gawryłkiewicz – nauczyciel zajęć umuzykalniających, trębacz
  • Kinga Kowalska – psycholog
  • Jagoda Pobereżna – nauczyciel języka hiszpańskiego
  • Ian Craig Hendry – nauczyciel angielskiego
  • Sara Kosętka – nauczyciel fortepianu
  • Jakub Waszczuk – nauczyciel perkusji
  • Paweł Tomaszewski – nauczyciel gitary
  • Katarzyna Kotlęga-Szysz – nauczyciel skrzypiec
  • Krzysztof Urtnowski – nauczyciel gimnastyki
  • Anna Mackiewicz-Chojnacka – nauczyciel plastyki, rzeźby

Przedszkole – Informacje

Przedszkole zapewnia opiekę dla grupy maksymalnie 24-osobowej w wieku od 3 do 7 lat pod nadzorem 2 wychowawców przedszkolnych z odpowiednimi kwalifikacjami. Staramy się nie wychodzić na powietrze jedynie wtedy, gdy okropnie pada, wieje bardzo silny wiatr lub jest siarczysty mróz. Codziennie wędrujemy po parkach, zielonych skwerach, Wyspie Młyńskiej, bydgoskich placach zabaw oraz instytucjach kultury. Uczymy się w ten sposób topografii naszego pięknego miasta, poznajemy przedstawicieli różnych zawodów, odwiedzamy wystawy, chodzimy do opery, jak również poznajemy zasady ruchu drogowego.

Polecamy zapoznanie się z statutem przedszkola oraz poradnikiem dla dzieci przedszkolnych: