Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« All Wydarzenia

Koncert gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi – Muzopolis w odsłonie: muzyka dawna, 8 października Pałac Ostromecko

8 października, 2023 @ 12:00 pm

pod Warszawą, u Oli Tkaczyk:-)
Koncert gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi – Muzopolis w odsłonie: muzyka dawna jest kolejną propozycją Fundacji Kreatywnej Edukacji w przestrzeniach Pałaców Ostromecko.
Cykl o nazwie Muzopolis jest realizowany w comiesięcznych odsłonach o różnorodnej tematyce muzycznej. Autorzy inspirują się zarówno muzyką klasyczną, jak i etniczną. Interesuje ich wieloaspektowość brzmienia, stylów muzycznych, a także oryginalność kompozycji i improwizacja.
Fundacja powstała w 2006 roku i od początku koncentrowała się wokół edukacji muzycznej, organizując międzynarodowe seminaria i kursy „gordonowskie” dla nauczycieli muzyki z udziałem najlepszych edukatorów z całego świata. Ponadto stała się wydawnictwem, które ma na koncie książki i płyty wydawane w tysiącach egzemplarzy. Od 2014 fundacja uruchomiła Niepubliczne Przedszkole i Szkołę Podstawową, w których każde dziecko ma możliwość uczenia się indywidualnej i grupowej gry na instrumencie. Poprzez tą działalność stała się prekursorem rozbudowanej edukacji muzycznej w szkolnictwie ogólnokształcącym.
Zapraszamy na koncert Muzopolis już 8 października 2023 roku! Naszymi specjalnymi gośćmi będą bodaj najlepsi muzycy w Polsce, specjalizujący się w epoce baroku, twórcy Bydgoskiej Sceny Barokowej. Wystąpią: Mateusz Glogowski-klawesyn, Slawomir Drozd-flet traverso, Ewa Witczak wiolonczela barokowa. Sprawią, że improwizowana muzyka grana na dawnych instrumentach stanie się Wam niezwykle bliska a to dlatego, że operuje tymi samymi, bezpośrednimi kanałami komunikacji, co język mowy.
Dzięki muzykom z Fundacji Kreatywnej Edukacji, kontynuującym dziedzictwo koncertów według teorii uczenia się muzyki profesora Edwina Eliasa Gordona, pojawią się tylko i wyłącznie (jak przystało na profesjonalistów) instrumentaliści i wokaliści występujący na żywo.
Całość poprowadzą Jolanta i Miłosz Gawryłkiewiczowie.
Bilety: 30 zł, sprzedaż w recepcji Pałacu Ostromecko.
Rezerwacji dokonujemy drogą mailową na adres: recepcja@palaceostromecko.pl
Ilość miejsc ograniczona.
Po koncercie mamy dla Was specjalną niespodziankę przyrodniczą, w przestrzeniach pałacowych/ogrodowych.

Szczegóły

Data:
8 października, 2023
Godzina:
12:00 pm