• This event has passed.

NCK Gdańsk i Gordonowski koncert muzyki korzennej dla Rodzin

1 października, 2023 @ 12:00 pm

Nowy sezon gdańskich koncertów gordonowskich rozpoczęliśmy we wrześniu 2023 z kubańskim przytupem w rytmach Son.

Jesteśmy najbardziej doświadczoną ekipą gordonowską w Polsce, a do projektu zapraszamy topowych muzyków, tworząc cudowne doświadczenie muzyki na żywo z elementami improwizacji muzycznej oraz animacjami ruchowymi. Czerpiemy od najlepszych: pedagoga, muzyka, psychologa – Edwin E. Gordona, czy Rudolfa Labana.

W październiku uruchamiamy nasz potencjał płynący z muzyki tradycyjnej. Jeden z naszych muzyków jest w końcu członkiem światowej sławy Kapeli ze Wsi Warszawa:-)!

Tym razem zagrają muzycy skupieni wokół placówek edukacyjnych FKE, grający na: suce biłgorajskiej, cymbałach, bębnach obręczowych, altówce i instrumentach dętych. Muzyka płynąca z serducha naszych przyjaciół charakteryzuje się wysublimowaną, transową barwą, podkreślającą oryginalne instrumentarium, ale również piękny, naturalny śpiew.

Zapraszamy gorąco rodziny z małymi dziećmi (do 6 lat), ale także starsze pociechy. Ponadto muzyka znakomicie trafia również do osób dorosłych, jak i seniorów. Można śmiało powiedzieć, że nasze koncerty są wiekowo uniwersalne.

W koncercie wystąpią:
Jola i Miłosz Gawryłkiewiczowie: wokal, prowadzenie. instrumenty dęte i perkusyjne
Paulina Krakowian-Biernacka: suka biłgorajska, fidel płocka, śpiew
Patrycja Frank: lira korbowa, altówka, śpiew
Marcelina Kujacińska- cymbały rzeszowskie, skrzypce.

Współorganizatorami wydarzenia są: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwo E.E. Gordona oraz Polski Instytut Pedagogiki E.E. Gordona.

Kiedy: 1.10.2023 godz. 12.00
Gdzie: Ratusz Staromiejski, Korzenna 33/35, Gdańsk.

Bilety: 30 zł dziecko/dorosły do kupienia:

Date:
1 października, 2023