Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« All Wydarzenia

Zaduszki jazzowe – koncert gordonowskie dla Rodzin w Pałacu Ostromecko

19 listopada, 2023 @ 12:00 pm - 1:00 pm

Miles Davis
Zapraszamy gorąco na niezwykle uduchowione jazzem i pięknem improwizowanej muzyki Zaduszki jazzowe – tym razem w Pałacu Ostromecko – w ramach koncertu gordonowskiego dla rodzin.
Ten wyjątkowy czas spędzimy z formacją wspaniałych muzyków, którzy tworzą własne utwory i rozwijają je w przebogatych, intymnych aranżacjach pełnych oryginalnych, sentymentalnych pomysłów. Na koncercie wspominać będziemy sylwetkę Milesa Davisa. Obok Luisa Armstronga był najbardziej podziwianym wirtuozem trąbki. Przez 50 lat swojej twórczej drogi  tworzył w różnorodnych konwencjach: od beebopu przez cool, jazz rock, fusion, aż do hip-hopu. Współtworzył i wypromował dziesiątki późniejszych gigantów jazzu. Repertuar koncertowy tworzyć będą m.in. utwory Milesa Davisa (So what, Nardis i All blues) oraz inne, jego ulubione.
Uwierzcie nam: Wasze dzieci, jak i Wy jesteście godni, by doświadczać takiej wspaniałej muzyki! Zapraszamy na koncert całe rodziny, w tym dzieci wiekowo bez ograniczeń.
Proponujemy Wam również niepowtarzalną okazję gry na różnych trąbkach:-)
Liderem zespołu jest Miłosz Gawryłkiewicz – trębacz, który na co dzień współpracuje z wieloma orkiestrami (np. Tomka Szymusia). Jest członkiem m.in. zespołu Kapela ze Wsi Warszawa. Dla Fundacji Kreatywnej Edukacji pełni funkcję pedagoga w placówkach Perpetuum Mobile, jak również producenta muzycznego i wydawcy.
Miłoszowi towarzyszą wspaniali muzycy związani z bydgoską, jazzową sceną muzyczną: na kontrabasie Antoni Olszewski, a na perkusji Artur Lawrenz.
Po koncercie zapraszamy na warsztaty z kultury meksykańskiej, w oparciu o tradycje Dia de los Muertos. Przywitamy Was w piwnicach Pałacu Starego w Ostromecku. Naszymi przewodnikami będą: Melisa Damla Tuzuner oraz Edgar Ricardo Dominguez Perez.
Współorganizatorami wydarzenia są: Miejskie Centrum Kultury, Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwo E.E. Gordona oraz Polski Instytut Pedagogiki E.E. Gordona.
Kiedy: 19.11.2023 godz. 12.00
Gdzie: Pałac Nowy Ostromecko
Bilety: 30 zł dostępne na evenon.click
Bilet obowiązuje dziecko i opiekuna

Fundacja Kreatywnej Edukacji

Fundacja prowadzi działalność koncertową, edukacyjną, szkoleniową i wydawniczą, a także strażniczą i promującą formy partycypacji społecznej. Jest członkiem Lokalnej Grupy Działania “Dwie Rzeki”, Sieci NGO oraz Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

wszystkie wydarzenia organizatora

 

Organizatorem tego wydarzenia i sprzedawcą biletów jest:

Fundacja Kreatywnej Edukacji

Forma prawna: przedsiębiorca

Adres siedziby: Kordeckiego 16/1 Bydgoszcz, Polska

Adres e-mail: jgawrylkiewicz@gmail.com

Telefon: +48602466347

Szczegóły

Data:
19 listopada, 2023
Godzina:
12:00 pm - 1:00 pm
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,